Чому олігарх завжди не любив Тимошенко, а зараз називає її Президентом

Коломойський, який не ризикує зараз в’їхати в Україну і нині проживає в Женеві недавно заявив, що Ю. Тимошенко є “найбільш гідним” кандидатом в Президенти, передає Корупція.Інфо

Стейтмент , прямо скажемо, несподіваний, бо бували часи, коли Ігор Валерійович заявляв , що якщо ЮВТ стане президентом , то всім треба буде валити з країни. Ну, а сама Тимошенко у відповідь відпускала на адресу Коломойського такі епітети , які в пристойному суспільстві і вимовляти то незручно. Правда, це все було ще до того, як ЮВТ запроторили в качанівську колонію.

Про це сьогодні пише в ФБ політолог Андрій Головачов.

Так що ж сталося? Чому Коломойський так радикально змінив своє ставлення до ЮВТ? Може бути справді колонія благотворно вплинула на особистісне зростання Тимошенко? Або сам Ігор Валерійович зробив зусилля над собою і зміг ідейно зблизитися зі своєю співвітчизницею?

Якщо відкинути баламутство, то перед нами черговий яскравий приклад , якщо так можна висловитися «трагедії Коломойського». Суть цієї трагедії полягає в тому , що Ігорю Валерійовичу, як мені здається, ніяк не вдається реалізувати свою мрію: привести до влади такого Президента, який був би йому повністю підконтрольний або, на худий кінець, хоча б не заважав плідної діяльності імперії Приват.

Все своє свідоме олігархічну життя Коломойський вів і веде непримиренну боротьбу з українськими президентами. Виняток становить , мабуть, тільки не володіє необхідними інстинктами боротьби Ющенка. Але його слабкість з лишком компенсувала якраз Тимошенко, яка в якості прем’єра майже не приховувала, що Коломойський це її особистий ворог і немало попсувала крові Привату.

Відносини з кожним новим президентом і його командою у Коломойського розвивалися завжди приблизно за однією схемою: приємна початкова фаза взаємної поваги, охолодження відносин, початок боротьби, посилення боротьби, повний антагонізм, свавілля, суди і виїзд в Женеву .

Таку ж динаміку, причому у понад прискореному режимі, — пройшли і взаємні відносини Коломойського з Порошенком, в особі якого Ігор Валерійович зустрів самого небезпечного супротивника. Хапальні інстинкти Петра Олексійовича ні в чому не поступаються знаменитим щелеп Коломойського, — можливо в чомусь навіть перевершують їх — тому спрогнозувати їх смертельну сутичку не складало особливих труднощів, про що я , наприклад, писав, відразу ж після призначення Коломойського губернатором. Порошенко зміг завдати імперії Приват самий величезний збиток. По суті, він переламав їй хребет, з допомогою націоналізації Приватбанку, а самого Коломойського поставив на грань вильоту з вищої олігархічної ліги. Справа залишилася лише за каналом 1+1, втрата якого відразу зробить Коломойського лише дуже багатою людиною.

Свій порятунок від Порошенка Коломойський, мабуть, зараз бачить в особі Тимошенко. Йому здається, що гірше Порошенко нікого вже не може бути. Хай буде хто завгодно , навіть ЮВТ, тільки б не Порошенко, ворожнеча з яким досягла такого напруження, що Ігор Валерійович навіть заявив, що розходиться з Петром Олексійовичем у питаннях демократії і свободи слова ( див. інтерв’ю). Взагалі , коли якийсь олігарх починає роздумувати про утиски свободи слова і демократії , то це означає, що боротьба з опонентом увійшла в фазу повного свавілля.

от 15 грнот 280 грнот 159 грн5999 грн
Трагедія Коломойського як раз і полягає в тому, що його відносини з Тимошенко , якщо вона стане президентом, — будуть розвиватися за описаною вище схемою. Максимум через рік, а може бути і раніше, Ігор Валерійович вступить з ЮВТ в непримиренну сутичку і буде шукати їй заміну….

Причини «трагедії Коломойського» полягають в двох факторах:

1. Наявність величезної імперії Приват, в яку жоден новий президент ніяк не міг «вписатися» зі своїми інтересами та інтересами державного бюджету так , щоб не зачепити інтересів Привату. які присутні майже в усіх базових галузях.

2. Особисті якості самого Ігоря Валерійовича , який на відміну від, скажімо, Ахметова, який легко домовляється з будь-яким президентом, неохоче йде на компроміси і воліє жорстку боротьбу , навіть якщо вона змушує періодично надовго виїжджати на Женевське Озеро.

Від долі, як кажуть, не піти і кожен вибирає той шлях, який більше відповідає його характеру. Коломойський завжди обирає боротьбу, чим і заслуговує певної поваги, бо саме з боротьби зрештою і випливає демократія.

Епоха перших » баронів-розбійників» України підходить до кінця. Через 5-6 років всі вони вже підуть з великої політики, частина вже пішло. І Коломойський, як би не закінчилася його доля, увійде в історію як самий принциповий і самий безкомпромісний борець з усіма президентами. Разом з відходом Коломойського піде і його, так і не реалізована, блакитна мрія. Але може бути це і не така трагедія?

Нагадаю, Юлія Тимошенко у 2015 році відібрала у олігархів Пінчука та Ахметова «Криворіжсталь», яку вони раніше «прихватизували» на двох завдяки Кучмі (тестя Пінчука), і пустила комбінат на повторну приватизацію. В результаті бюджет отримав приблизно в 6 разів більше грошей.

Але у вересні того року підлий і продажний Ющенко відправив її у відставку.

Можу впевнено припустити, що якби після Помаранчевої революції президентом став не Ющенко, а Тимошенко, то вона відібрала б награбоване у всіх олігархів, включаючи, звичайно, і Коломойського. Саме тому і Коломойський, і всі інші шахраї завжди так боялися і ненавиділи леді Ю. І саме тому вона «сиділа» спочатку при подонке Кучмі, а потім при бандита Януковича.

При цьому великі шанси, що Тимошенко стане наступним президентом. У зв’язку з чим їй належить зараз жорстока битва з українським олігархатом, який зараз очолює Порошенко.

Думаю, Коломойський хоча і продовжить «мочити» Порошенко (за що йому спасибі), але допомагати Тимошенко стати президентом він не буде в жодному разі. Він, до речі, і не сказав, що має намір їй допомагати. Коломойський напевно буде ставити на якогось зручного йому кандидата мають хоч якийсь шанс на перемогу або спробує просунути взагалі свого кандидата (Зеленського, наприклад).